Metodinė veikla

matematikos konferencijos atgarsiaiPenki  terminai — taškas, kampas, kūnas, linija ir paviršius — tai respublikinės  kūrybinių-projektinių darbų konferencijos „Matematika už lango“ moto.  Svečiai iš Klaipėdos miesto ir rajono pristatė savo darbus įvairiomis temomis: muzika ir fotografija, kosmosas,  sportas ir žaidimai, augalų auginimas ir vandens telkinių užterštumas,  išmanūs namai ir garso izoliacija. Kiekvienas projektas buvo apipintas įvairaus lygio matematiniais skaičiavimais, kad būtų galima apginti savo išsikeltas hipotezes ir padaryti išvadas.

gamtos mokslu metodine sasauka 22024 m. kovo mėn. 12 dieną vyko Klaipėdos rajono gamtos mokslų metodinė sąšauka dėl atnaujintų programų gamtos mokslų mokytojams. Ilona Tulabienė, fizikos mokytoja metodininkė, pristatė pagal atnaujintas programas išleistus gamtos mokslų vadovėlius. Džiugu, jog Klaipėdos rajono gamtos mokslų mokytojai vieningai nusprendė įsigyti ,,Šviesos“ leidyklos vadovėlius.

metodinis renginys sensorines erdves panaudojimas logopedo darbeKlaipėdos rajono specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinio būrelio nariai turi puikią tradiciją kovo 6 d. paminėti Europos logopedų dieną. Šį kartą ta proga Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyko metodinis renginys „Sensorinės erdvės panaudojimas logopedo darbe“. Gimnazijos logopedė Inga Linkuvienė pristatė gimnazijoje naujai įrengtą sensorinį kambarį, bei jo panaudojimo galimybes logopedo darbe. Buvo pristatyti 2 pranešimai: logopedės Ingos Linkuvienės pranešimas ,, Logopedinės pratybos sensorinėje aplinkoje“ ir ugdymo centro ,,Diemedis" logopedės Kornelijos Martinkienės pranešimas ,,Keliaukime po pojūčių šalį kartu su logopede“.

konferencija pasakoju tau lietuvos istorijaAukso raidėmis esi įrašyta,
Mūsų širdyje, brangi Lietuva.
Ąžuolo lapais tau pintą vainiką
Nešiu per amžius visur visada.
Rita Bijeikytė Gatautė
 
Kovo 8 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vyko integruota istorijos ir informatikos dalykų kūrybinių-projektinių darbų mokinių konferencija „Pasakoju Tau Lietuvos istoriją“. Konferencijos tikslas – ugdyti pilietiškumą, skatinti mokinius domėtis, tyrinėti savo gyvenamosios vietovės ir Lietuvos istoriją. Ugdyti gebėjimą saugiai, teisėtai naudoti ir taikyti tinkamas informacines technologijas. Plėtoti mokyklų bendradarbiavimą ugdant mokinių pažinimo, kūrybiškumo, komunikavimo, skaitmeninę, pilietiškumo bei kultūrinę kompetencijas.

susitikimas pedagogu rengimas klaipedos valstybineje kolegijojeVasario 26 d. Klaipėdos rajono „Būsimųjų pedagogų” klubo nariai iš Gargždų “Vaivorykštės”, Priekulės I. Simonaitytės ir Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijų vyko į motyvacinį susitikimą „Pedagogų rengimas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje”. Šiame renginyje dalyvavo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės ir Salantų gimnazijų „Jaunojo pedagogo” klubo nariai.

popiete su mentoriumi 1Vasario 21 d. Gargždų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ kartu su „Būsimųju pedagogų“ klubo narėmis  stebėjome pamoką, kurią vedė logopedė-mentorė Jurga Lukauskienė.

Įdomu buvo stebėti, kaip vyksta užsiėmimas su vaikais, kokios priemonės ir metodai naudojami norint išgirsti ir atskirti garsus, pažinti raides. Pasimokėme kartu mankštelės, kad liežuvis būtų lankstesnis ir lengviau tartųsi žodžiai. Aplankėme parodą, kurioje eksponuojamos įvairios, logopedo darbe naudojamos priemonės.

vieta kurioje pardavinejamos idejos ir ikvepimasVasario 20 d. IX – ąjį kartą  Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vyko tarptautinė švietimo įstaigų projektų paroda „Projektų mugė 2024“. Renginio tikslas –  sudaryti galimybes keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų vadovų ir dalyvių indėlį į švietimo kokybės gerinimą. Tai ne tik renginys, kurio metu dalinamės savo patirtimi ir idėjomis, bet ir puiki proga pamatyti, kokie talentingi, kūrybingi ir išradingi yra mūsų kolegos. Mugėje buvo pristatyti net 97 projektai iš 40 ugdymo įstaigų.

ar zinaiLaisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui… Vasario 16-oji –nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti… 106-eri metai nuo Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimo, 106-eri metai...  Mano lietaus ir vėjų žemė… Tokiais žodžiais vasario 9 dienos priešpietį į Respublikos 7-9 klasių mokinių komandas ir svečius prabilo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos TŪM teatro mokiniai.

busimuju pedagogu klubo edukacine isvyka kauneGruodžio 8 d. Klaipėdos rajono Būsimųjų pedagogų klubo nariai dalyvavo dviejų dalių edukacinėje išvykoje Kaune: Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje ir Domeikavos gimnazijoje. Mus pasitiko ir susitikimą su universiteto darbuotojais organizavo VDU Marketingo ir komunikacijos departamento vyresnysis koordinatorius Nerijus Žeronas. Po VDU Švietimo akademijos pristatymo, klubo nariai galėjo pasijusti tikrais studentais! VDU Karjeros centro vyriausioji koordinatorė Daiva Pugevičienė gimnazistus įtaigiai supažindino su savęs pristatymo svarba. Norint gerai save pristatyti, būtina žinoti savo asmenines savybes, kompetencijas, stipriąsias puses ir gebėjimus. Lektorė patarė, ko negalima daryti prisistatymo metu ir ką daryti norint nejausti viešojo kalbėjimo baimės.

mokiniu patirtys anglu kalbaPasak žinomo  mokslininko Alberto Enšteino, geriausias žinių šaltinis yra patirtis.Lapkričio pabaigoje Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko jau tradicine tapusi anglų kalbos mokytojų organizuojama regioninė mokinių konferencija „Patirčių kaleidoskopas“ („The Kaleidoscope of Personal Experience“).

karjeros specialistu jungtinis pasitarimas sLapkričio 15 dieną įvyko Klaipėdos miesto ir rajono karjeros specialistų jungtinis pasitarimas. Jame „Klaipėda ID“ atstovai pateikė 2023 m. Klaipėdos regiono žmogiškųjų išteklių analizę. Remiantis „Klaipėda ID“ atliktais analizės duomenimis, per artimiausius dvejus metus Klaipėdos regione labiausiai trūks inžinierių, suvirintojų, logistikos specialistų, vairuotojų, programuotojų, nes didžiają dalį Klaipėdos ekonomikos sudaro ir ateityje sudarys gamybos ir logistikos sektoriai.

naudingi bendraamzes patarimai 550Lapkričio 14 d. grupė abiturientų dalyvavo  biologijos bei lietuvių kalbos ir literatūros integruotoje pamokoje ,,Mokėjimas mokytis. Kaip atrasti sau tinkamus būdus?“ Su ,,Vaivorykštės“ gimnazistais veiksmingais mokymosi  būdais dalijosi bendraamžė Milda Tulabaitė, Klaipėdos licėjaus tarptautinio bakalaureato diplomo  programos abiturientė.

kurybos pavilioti25-ą kartą Palangos senosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai (renginio sumanytoja – lituanistė  Jūratė Galinauskienė) pakvietė Žemaitijos regiono  mokyklų jaunuosius poetus susitikti konkurse-šventėje ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“.  Šiemet renginio svečias, mokinių kūrybos vertintojas rašytojas Tomas Dirgėla, daugumos pažįstamas ne tik pagal kūrinius ,,Užkeiktoji pono Kuko knyga‘‘, ,,Lukas šiaudelis šoka baletą“,  knygų seriją ,,Domas ir Tomas“, bet ir iš socialinių tinklų.

rudeniski susitikimai muziejaus aplinkojeSpalio 20 dienos popietę LNDM Laikrodžių muziejaus parodų salėje rinkosi Klaipėdos miesto bei Klaipėdos rajono mokyklų, bibliotekų, muziejų atstovai. Kava kvepiančiame, moliūgais dekoruotame rudeniškai jaukiame renginyje muziejai, bibliotekos pristatė savo naujausias veiklas, kurias galima pritaikyti miesto bei rajono mokyklose - mokytojų (ne)tradicinių pamokų veiklose.

atnaujinta mokiniu ugdymo karjerai informacine sistema mukisNuo 2023 m. rugsėjo 7 d. pradėjo veikti atnaujinta mokinių ugdymo karjerai informacinė sistema MUKIS. Šioje informacinėje sistemoje karjeros specialistai, mokiniai ir jų tėvai ar globėjai gali gauti įvairiapusę pagalbą ir konsultacijas karjeros klausimais, susipažinti su šalies profesinio orientavimo sistema, aktualiomis šios srities naujienomis, dalyvauti karjeros renginiuose ir tyrinėti naujus metodinius leidinius. MUKIS informacinė sistema sukurta siekiant užtikrinti kokybiškų karjeros paslaugų prieinamumą ir sklaidą visiems Lietuvos mokiniams.

Susipažinti su sistema ir išbandyti siūlomas paslaugas galite prisijungę adresu: www.mukis.lt

Jeigu kiltų klausimų dėl puslapyje esančios informacijos naudojimo, galite kreiptis į savo mokykloje dirbantį karjeros specialistą.

paroda paliesk lietuviu kalba rankomisRugsėjo mėnesį Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinėje mokykloje, istorijos mokytojos Mildos Kontrimės iniciatyva, veikė lietuvių kalbos instituto paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“.

Tai edukacinė paroda, skirta žaismingai pristatyti svarbiausius lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindinti su lietuvių kalbos istorija, skatinti pasididžiavimą lietuvių kalba, bei priminti jos išskirtinumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste.

Pokategorės