Metodinė veikla

tolerancijos dienai ruosemes draugeŠiais metais antroji Vakarų Lietuvos 5–8 klasių mokinių matematikos olimpiada Klaipėdos universiteto Taurei laimėti įvyko lapkričio 13 dieną. Dar spalio pradžioje buvo pradėta mokinių, t. y. rajonų ir miestų nugalėtojų, registracija, kad jie galėtų dalyvauti olimpiadoje. Klaipėdos universitetas priėmė sprendimą, jog šiemet olimpiada gyvai vykti negalės, tad buvo sutelktas organizacinis komitetas, kuris nusprendė olimpiadą rengti nuotoliniu būdu. Klaipėdos universiteto Taurės  tikslas išliko nepakitęs — skatinti mokinius domėtis matematikos mokslu, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias.

tolerancijos diena veivirzenu jurgio saulio gimnazijojeTarptautinė Tolerancijos diena buvo paminėta  Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – DĖLIONĖ. Žodis Tolerancija - pakantumas kitam, kitokiam. Naudojant šį simbolį tolerancijos dienai buvo daromos įvairiausios dėlionės. Per pirmą pamoką dalykų mokytojai, klasių vadovai su mokiniais aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus gimnazijoje, klasėje, panaudojant mokytojo parinktus pavyzdžius iš to istorinio laikotarpio, su kuriuo mokiniai yra susipažinę pamokose. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema.

visi iki vieno esame svarbusKlaipėdos r. Kretingalės pagrindinėje mokykloje buvo minima Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Kaip ir kasmet aktyviai įsitraukėme į garsinius tikslinės literatūros skaitymus, pažintį su šiaurės šalimis, jų literatūra ir istorija. Pagrindinė šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja ir mintis – pasaulis gali mums pasirodyti neaprėpiamas arba visai mažytis, bet viena yra tikra – visi beveik septyni su puse milijardo žmonių gyvena ir kuria savo unikalų pasaulį, savo unikalią istoriją.

gargzdu lopselio darzelio naminukas mokytojos sekmingai gilina skaitmeninio rastingumo kompetencijasPavasarį dėl COVID-19 pandemijos karantino nuotolinis ugdymas buvo iššūkis kiekvienam mokytojui. Mokytojos dalyvavo švietimo centro ir kitų įstaigų organizuojamuose nuotoliniuose kvalifikacijos tobulinimo  renginiuose. Vienoms mokytojoms sekėsi geriau, kitoms dar reikėjo pagalbos kokybiško nuotolinio darbo srityje: kuriant įvairias užduotis dienai ar veiklos planą savaitei, kuris būtų įdomus, informatyvus, motyvuojantis veikti, tinkamai pasirinkti programą ar platformą ir pan.

kurybiniu darbu paroda zoliu svajosŠvietimo centrą pasiekia vis nauji reportažai iš mokyklų, kuriose įgyvendinamas tęstinis Švietimo centro projektas „Etninių simbolių raktas bendrystei“. Kviečiame susipažinti su Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinio ugdymo skyriaus 5–9 kl. mokinių darbais. Projektą mokykloje įgyvendino dailės ir technologijų mokytoja Edita Jurkaitienė.

Eiti į parodą >>>

tautinis paveldas musu turtasTautodailės savitumą  privalu perduoti  jaunajai kartai, kuri, vedama šiuolaikinių technologijų, pamiršta savo ištakas, lietuvišką prigimtį ir tradicijas. Vėžaičių pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas Tautodailės metams skirtas  Klaipėdos rajono savivaldybės iš dalies finansuojamas etnoprojektas „Tautinis paveldas – mūsų turtas“. Projekto veiklomis mokiniai buvo supažindinti su vietos tautodailininkais, tautodailės menu, kultūriniu turizmu bei suorganizuota kūrybos darbų paroda.

etnokulturos vertybes siekiant sveikos visuomenes ateityjeGargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ etnokultūros projekto „Iš lobių skrynelės į vaikų širdeles ir stiprią sveikatą“ veikla prasidėjo kovo mėnesį. Grupių „Drugeliai“ ir „Ežiukai“ ugdytiniai, tėveliai, seneliai ir mokytojos nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, skirtame Eugenijos Šimkūnaitės metų paminėjimui.

Nors buvo karantino metas, bet veikla vyko sklandžiai. Priešmokyklinio ugdymo mokytojų Virginijos Martyšienės ir Raimondos Bubliauskienės motyvuoti ugdytiniai kartu su šeimos nariais sėjo, sodino, prižiūrėjo vaistažoles, įvairius vaistingus augalus namuose ant palangių. Puikus rezultatas:  grupės „Ežiukai“ komanda - II turo nugalėtojai.

popieriaus gamybos ir srifto istorijos atspindziai kretingales pagrindines mokyklos mokiniu darbuoseŠvietimo centre eksponuojama Kretingalės pagrindinės mokyklos 5 klasių mokinių integruoto projekto „Žvilgsnis į popieriaus gamybos ir šrifto istoriją“ kūrybinių darbų paroda. Projektas buvo vykdomas istorijos, gamtos ir žmogaus bei dailės pamokose. Projekto vadovės – mokytojos Reda Miltenienė (dailė) ir Lilija Skinkienė (gamta ir žmogus).

Jei projekto idėja pasirodė patraukli ir Jums, galite su Kretingalės pagrindinės mokyklos mokinių darbais iš arčiau susipažinti Švietimo centre iki spalio pabaigos.

etnokulturinis projektas pelytes pyragas veivirzenu jurgio saulio gimnazijojeŠiuolaikiniame informaciniame amžiuje etnokultūra suspindi kiek kitomis spalvomis. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje domėjimąsi krašto tradicijomis, liaudies dainomis, šokiais galime ugdyti nuo pat ikimokyklinukų.

mokykla kvepejo koseKretingalės pagrindinės mokyklos koridoriai nuo pat ryto viliojo gardžiausiais kvapais. Pradinių klasių mokiniai su savo mokytojomis minėjo Košės dieną. Tai edukacinis projektas Lietuvos moksleiviams, kurio tikslas skiepyti vaikams sveikatai palankius mitybos įpročius.

i literaturos pasauli pro bibliotekos durisGargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pirmokams  (9 kl.) lietuvių kalbą ir literatūrą dėstantys mokytojai literatūros kurso pamokas pradėjo ne įprastame kabinete, o būtent bibliotekoje, kuri metaforiškai vadinama knygų namais. Simboliška, jog  naujoje mokykloje gimnazistai pamokas pradeda ir susipažindami su naujomis erdvėmis, jose dirbančiais žmonėmis.

gimnazistai dziaugiasi partneryste su imone uab mars lietuvaSiekiant veiksmingai ir kryptingai įgyvendinti inžinerinio ugdymo strategiją, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Mars Lietuva“, kuria abipusiai įsipareigojome ne tik vykdyti bendras veiklas, organizuoti paskaitas, bet ir įgyvendinti projektus kartu su mokiniais. Sutarta, kad 14 trečiokų gimnazistų šiuos mokslo metus vykdys projektą „Išmanūs namai“.

europos kalbu diena vaivorykstes gimnazijojeKasmet tradiciškai „Vaivorykštės“ gimnazijoje minima Europos kalbų diena. Kalbų mokytojai organizuoja mokiniams įvairias veiklas, kad dar labiau paskatintų suprasti ir savos, ir užsienio kalbos sistemą, lavintųsi įgūdžius reikšti mintis, kurti tekstus žodžiu ir raštu taisyklinga, aiškia bei turininga kalba, atrastų Europos kalbų teikiamas kūrybos galias.

dituvos pagrindines mokyklos 1 4 klasiu mokiniu kurybiniu darbu paroda piliu didybeKviečiame pasidžiaugti Dituvos pagrindinės mokyklos 1–4 klasių mokinių kūrybiniais darbais „Pilių didybė“, atliktais praėjusiais mokslo metais. Mokytojos Sigita Jucienė, Birutė Arlauskienė, Ieva Šurdukaitė ir Ilona Spyčienė. https://photos.app.goo.gl/Cj5z25rG7k4Qzy686

2020 06 22 11 13 56 WindowPagal numerologiją žmogaus charakteriui turi įtakos tiek gimimo data, tiek diena, kurios niekada nesikeičia ir lydi mus visą gyvenimą. Pagal asmeninę gimtadienio skaičių kombinaciją mes galime nuspėti ne tik asmens charakterį, likimą ar ateitį, bet ir tam tikra seka sukurti asmeninius raštus, įpinant juos į rankdarbio kūrybos procesą.
Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos Ia kl. mokinės karantino metu analizavo savo lemties skaičių simboliką, pagal kurią kūrė ornamentus ir juos išsiuvinėjo ant statybinio tinklelio.
Pirmiausia gimnazistės nusipiešė būsimo darbo eskizą pagal šią seką:

2020 06 08 14 24 56 WindowPer nuotolinio mokymosi technologijų pamokas Gargždų "Minijos" progimnazijos šeštų ir septintų klasių mokiniai rišo sodus. Tradiciniai sodai rišami iš šiaudų arba nendrių. Mūsų sodeliai – popieriniai. Dirbome keliais žingsniais: šiaudelio išklotinės brėžinio braižymas, popierinių šiaudelių gaminimas, reketuko išklotinės rišimas, reketukų gamyba, sodelio konstravimas, sodelio apdaila. Darbas reikalavo daug kantrybės ir kruopštumo. Rezultatu galite pasidžiaugti čia - https://padlet.com/ramunenasleniene/sodai

Pokategorės