Metodinė veikla

paroda paliesk lietuviu kalba rankomisRugsėjo mėnesį Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinėje mokykloje, istorijos mokytojos Mildos Kontrimės iniciatyva, veikė lietuvių kalbos instituto paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“.

Tai edukacinė paroda, skirta žaismingai pristatyti svarbiausius lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindinti su lietuvių kalbos istorija, skatinti pasididžiavimą lietuvių kalba, bei priminti jos išskirtinumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste.

mokytoju pamaina turime uzsiauginti patysAteitis – mokyklos Mokytojo rankose. Tai didžio  prancūzų rašytojo V. Hugo žodžiai, kurie aktualūs atskirais žmonijos vystymosi tarpsniais. Visų Žmonijos pasiekimų pagrindą padeda mokytojas. Mokytojui už suteiktas žinias dėkingas ir mokslų daktaras, ir architektas, ir gydytojas, ir kiekvienas žmogus. Kas atsitiko, kad šią garbingą ir profesiją renkasi vis mažiau abiturientų? Kas padėtų atvesti jaunus žmones į mokyklą, kur jie dalintųsi žiniomis ir sudomintų  vaikus bei skatintų juos siekti rezultatų?

metodinis renginys vaiku kalbiniu gebejimu ugdymas ivairioje veikloje2023 m gegužės 25 d. Gargždų lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis“ vyko metodinis renginys ,,Vaikų kalbinių gebėjimų ugdymas įvairioje veikloje“. Jį vedė įstaigos logopedė Diana Jarutienė ir meninio ugdymo mokytoja Lina Barkauskienė.  Renginyje dalyvavo Klaipėdos rajono logopedai ir specialieji pedagogai, metodinio specialiųjų pedagogų būrelio kuratorė,  Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė.

isvyka i latvijos bibliotekas2023 m. gegužės 11–12 dienomis įvyko pirmasis Jono Lankučio viešosios bibliotekos inicijuoto projekto „Bibliotekinio identiteto formavimas tarptautinėje praktikoje“ renginys – išvyka į Latvijos bibliotekas ir švietimo įstaigą. Projekto partneriai – Klaipėdos rajono švietimo įstaigų specialistai, užsienio partneriai – Kuldygos miesto pagrindinė biblioteka, Latvijos nacionalinė biblioteka, Rygos lietuvių vidurinė mokykla. 

Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį kartu vyko ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė R. Žvaginienė bei mokyklų bibliotekininkų atstovės:  iš Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos – Tatjana Zaksienė, iš Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos – Asta Norvilė.

konkursas rastingiausias pradinukasGegužės 10 dieną Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinė mokykla klegėjo nuo gausaus pradinukų šurmulio. Čia susirinko patys raštingiausi Klaipėdos rajono 1–4 klasių mokiniai, net iš 14 rajono mokyklų ar jų skyrių: Agluonėnų, Slengių, Dituvos, Veiviržėnų, Gargždų „Kranto“, Gargždų „Minijos“, Ketvergių, Vėžaičių, Plikių, Priekulės I. Simonaitytės, Dovilų ir Kretingalės.

atsakomybe priemoniu taikymasAtsakomybė – būtinybė, pareiga atsakyti už savo elgesį, veiklą, pasirinkimu.Kaip žinia, viena iš gimnazijos funkcijų- brėžti mokiniams tinkamo, netinkamo elgesio ribas, užduoti toną, kas yra gera, kas bloga, diegti atsakomybę, kad nepasiimtų iš socialinių tinklų žeminančio elgesio, patyčių, smurto ir kt.

ka pasakoja knygos minijojeKą pasakoja knygos Kretingalės pagrindinės mokyklos bibliotekoje 1–4 klasių mokiniai jau žino. Labiausiai žino tie, kurie per visus šiuos metus ypatingai dažnai ne tik užeidavo į biblioteką, bet su dideliu susidomėjimu ir noru skaitė joje esančias knygutes.

Gegužės 3 d. uoliausiųjų skaitytojų laukė staigmena – kelionė į Gargždų „Minijos“ progimnazijos biblioteką. Knygų mylėtojus plačiomis šypsenomis pasitiko ne tik „Minijos“ progimnazijos bibliotekininkės Euridika Piaulokienė bei Sigita Jurjonienė, bet ir lentynose gausiai sutūpusios knygos. Mokinius maloniai nustebino ir 3–okų muzikinis sveikinimas (mok. Eglė Mockienė).

Informacinės technologijos yra svarbi ir įdomi sritis, kuri yra neatsiejama nuo mūsų kasdieninio gyvenimo. Įtraukti vaikus į šią sritį yra labai svarbu, kad jie galėtų suvokti technologijų galimybes ir išmoktų jas naudoti atsakingai. 9-asis Klaipėdos rajono 7–8 klasių mokinių informacinių technologijų konkursas „Baitukas–2023“ buvo skirtas pasaulinei kūrybiškumo ir inovacijų dienai paminėti. Balandžio 20 d. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje susitiko 9 komandos iš Dituvos, Dovilų, Endriejavo, Kretingalės, Plikių Ievos Labutytės, Vėžaičių pagrindinių mokyklų, Gargždų „Kranto“, „Minijos“ progimnazijų ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos. Jaunimas domisi informacinių technologijų pasauliu, o šis konkursas suteikia galimybę paskatinti ir palaikyti kūrybingumo ir inovacijų kultūrą jaunoje kartoje.

Padėdama pasiruošti atnaujintų bendrųjų programų diegimui, Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pristato atmintinę apie siūlomas pasiruošimo priemones bei pateikia aktualius patarimus.

Atmintinėje galima rasti svarbiausią informaciją apie programas bei kompetencijų ugdymą, nukreipiama, kur rasti diegimo rekomendacijas ir kitą įvairią metodinę medžiagą. Taip pat dalijamasi planavimo patarimais bei kitu naudingu turiniu.

Atmintinę rasite čia: skaitmeninė versija ir versija spausdinimui.

etnokulturos diena nuo kraicio skryniu delmonu rasto iki gausios pavasario mugesBalandžio 18 d. gražiausiais lietuviškų tradicijų akordais Klaipėdos r. Kretingalės pagrindinėje mokykloje nuvilnijo netradicinio ugdymo diena – Etnokultūros diena. Visos veiklos, skirtos lietuviškumo, tautiškumo, tradicijų puoselėjimui, susijungė į nuostabią pynę, išmargintą įvairiausiais raštais. Ši diena – viena iš etnokultūros projekto „Mažais žingsneliais po Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją“ numatytų veiklų.

muzika sujunge sielasBalandžio 7 dieną atverti sielas muzikai į Gargždų „Kranto“ progimnazijoje vykusį respublikinį instrumentinės-vokalinės muzikos festivalį-konkursą „Linksmoji banga-2023“ atvyko 22 kolektyvai (186 mokiniai) iš Klaipėdos miesto ir rajono, Kauno miesto, Šilutės, Marijampolės, Kelmės, Rietavo savivaldybių. Tai ne pirmas kartas, kai Gargžduose organizuojamas šis renginys. Pirmą kartą jis buvo organizuotas 2017 metais. Jo iniciatoriai mokytojai Rasa Linkienė, Ringaudas Stoškus ir Klaipėdos r. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Irena Barbšienė. 

pasaka irankis vaiko asmeninei pazangai gerintiPasaka – gyvenimo mokytoja. Jei reikėtų išrinkti seniausią pedagogikos metodą, juo neabejotinai taptų pasakos. Būtent per jas, nuo seniausių laikų keliaujančias iš lūpų į lūpas, būdavo perduodamos žinios apie pasaulį ir gyvenimo filosofiją.
Dituvos pagrindinėje mokykloje vyko rajono pradinių klasių mokinių konferencija „Pasaka – įrankis vaiko asmeninei pažangai gerinti“, kurią rengė mokytojos Ilona Spyčienė ir Sigita Jucienė. Konferencija skirta užbaigti mokykloje vykdytą ilgalaikį projektą „Pasakų aruodas“, kurio sumanytoja mokytoja Ieva Urbonaitė.

metodine diena mokytis kurti ne klysti dziaugtis2023 m. balandžio 7 d. „Diemedžio“ ugdymo centre vyko  specialiųjų pedagogų- logopedų metodinė diena  „Mokytis - kurti –– (ne)klysti – džiaugtis“. Ją organizavo  „Diemedžio“ ugdymo centro vyr. specialioji pedagogė- logopedė Kornelija Martinkienė ir specialioji pedagogė- logopedė metodininkė Aistė Pielikienė. Metodinėje dienoje dalyvavo ir pranešimus pristatė Klaipėdos rajono, Šilutės rajono, Kauno, Klaipėdos, Plungės specialieji  pedagogai ir logopedai, kiti specialistai.

Kovo 24 d. vykusiame metodiniame renginyje, skirtame STEAM vykdomoms veikloms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose pristatyti, pasidžiaugėme rajono mokytojų gerąja patirtimi ir turtingais bei įvairiapusiais praktinės veiklos pavyzdžiais. Priekulės vaikų lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės Albina Smilginienė ir Džiuralda Kavolienė dalijasi pranešimo „Tyrinėju, kuriu, atrandu su STEAM takeliu“ medžiaga. Savo pristatyta veikla mokytojos demonstruoja, kokia neišsemiama yra kūrybiškumo kompetencija, kuomet ji yra taikoma. Taikoma ji tarsi pasidalija ir išauga į vis naujas idėjas ir kitas svarbias - patyrimine veikla grįstas pažinimo, kritinio mąstymo, problemų sprendimo ir kitas - kompetencijas. Neabejojame, kad ši medžiaga naudinga ikimokyklinio ugdymo mokytojams.

gerosios patirties pasidalinimas metodineje pradiniu klasiu mokytoju dienoje kolegialus bendradarbiavimas mokinio pazangaiBalandžio 13 dieną Endriejavo pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokytojų metodinė diena ,,Kolegialus bendradarbiavimas – mokinio pažangai“. Diena prasidėjo mokyklos skudutininkų ir pavaduotojos Birutės Darkintienės pasveikinimu. Po džiugios pradžios sekė mokyklos mokytojų, dirbančių su pradinėmis klasėmis, pranešimai, kurių metu buvo pasidalinta įvairiais mokymos(si) metodais, steam veiklomis, ne pirmus metus mokykloje vykdoma ir veikiančia skatinimo sistema. Skaityti daugiau...

apsilankymas klaipedos pauliaus lindenau mokymo centreKovo 30 d. grupė  Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovų ir mokyklų karjeros specialistų lankėsi Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre. P. Lindenau mokymo centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigita Skubutienė, direktoriaus pavaduotoja infrastruktūrai Danguolė Balsė ir profesinio skyriaus vedėja Laimutė Vieraitienė svečiams iš Klaipėdos rajono pristatė praktinę mokymų bazę, kurioje gausu modernios techninės įrangos.

Pokategorės