Metodinė veikla

 

Rekomenduojami švietimo įstaigų veiklos prioritetai ir kryptys 2022–2025 metais
1. Prioritetas. Pedagogų profesinis augimas įgyvendinant šiuolaikinį ugdymo/mokymo turinį ir gerinant mokinių mokymo (si) rezultatus. Prioriteto kryptys:
1.1. Atnaujinto ugdymo turinio didaktikos analizavimas ir pritaikymas (bei profesinės patirties sklaida).
1.1. Į mokymąsi orientuotos vertinimo kultūros plėtojimas.
1.2. Gamtos mokslų, matematikos ir IT (STEAM) ugdymo kokybės tobulinimas.
1.3. Mokinių finansinio raštingumo, verslumo, karjeros planavimo įgūdžių formavimas bendrajame ugdyme.
1.4. ,,Tūkstantmečio mokyklos“ programos veiklų įgyvendinimas per tinklaveiką.
2. Prioritetas. Įtraukiojo ugdymo principų diegimas mokykloje. Prioriteto kryptys:
2.1. Personalizuotas kiekvieno mokinio ugdymas, atitinkantis mokinio galias ir poreikius
2.2. Universalaus dizaino, pastoliavimo kaip pagalbos mokymesi principų diegimas.
3. Prioritetas. Mokyklų vadovų ir mokytojų lyderystės ugdymas sėkmingam pokyčių įgyvendinimui. Prioriteto kryptis:
3.1. Visuotinės kokybės vadybos principų plėtojimas.

draugystes tiltas nutiestasDažniausiai nustebina, pradžiugina ir suteikia motyvacijos dalykai, kurie yra nepamatuojami jokiais pasaulio matais. Projekto „Kūrybinės jungtys“ metu mokytojų klubo nariai iš Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinės mokyklos ir Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos susibičiuliavo ir užmezgė draugystę.

Birželio 2 d. Vilniuje įvyko pirmoji Kretingalės pradinukų ir žemyniečių pažintis. Mūsų mokyklos 2–4 klasių  mokiniai dalyvavo pamokose ir kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė  „Žemynos“ gimnazistai. Užsiėmimuose kretingališkiai nėrė į vandens dugną, tyrinėjo planetas, kūrė pasakas, mokėsi anglų kalbos teminių žodžių, įtvirtino žinias žaisdami, kurdami, šokdami. Kūrybinių dirbtuvių metu stebėjo „Žemynos“ gimnazijos 1E klasės mokinių sukurtą etiudą „Menas mūsų, o nuotaka velnio“, susipažino su teatro grimo istorija.

mokytoju ir pagalbos mokiniui specialistu poreikis klaipedos rajono svietimo istaigosePristatome patvirtintą  mokytojų ir pedagogų poreikio sąrašą  Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo  įstaigose 2022 – 2023 mokslo  metams.

Informuojame, kad  yra galimybė gauti Klaipėdos rajono savivaldybės skiriamą 1000 EUR vienkartinę finansinę išmoką pradedančiam dirbti jaunajam mokytojui. Jaunasis mokytojas – asmuo, baigęs nuolatines pedagogines studijas Lietuvos Respublikos universitete, kolegijoje ir pradėjęs darbinę veiklą tais pačias metais, arba asmuo, baigęs nuolatines pedagogines studijas Lietuvos Respublikos universitete, kolegijoje ne anksčiau kaip prieš du metus ir pradėjęs darbinę veiklą.

geriausias inzinerinis sprendimasGegužės viduryje vyko VILNIUS TECH nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ pavasario sesijos tematikos ,,Dizaino technologijos ir inovacijos“ projektinių darbų konkursas, kuriame mūsų gimnazijos IVb klasės mokinys Arnas Rutė ir IIc klasės mokinė Orinta Kiaulakytė pristatė darbą ,,Sekvencinė pavarų dėžė“. Darbas buvo įvertintas kaip geriausias inžinerinis sprendimas.

gimnazistai dalijosi tyrinejimo patirtimisNe kartą teko įsitikinti, kad mokiniai aktyvūs yra ne tada, kai aiškinamės teorinę medžiagą (o kaip be jos?..), jie susidomėję darbuojasi, kada paskatini dalyvauti projektuose. Be abejo, atliekami tyrimai, pokyčių stebėjimas analizavimas, lyginimas sudaro sąlygas labiau įsitraukti.

Aktyvaus patyriminio mokymosi  paskatinimas – gegužės 5 dieną Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos antrų  klasių mokinių dalyvavimas respublikinėje nuotolinėje moksleivių  gamtos mokslų konferencijoje „Tirk, atrask ir būsi pastebėtas“, kurią organizavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija. 

klaipedos rajono mokyklu 7 8 klasiu mokiniu informaciniu technologiju it konkursas baitukas 2022 gargzdu minijos progimnazijojeŠių metų balandžio 28 d. Gargždų „Minijos“ progimnazijos IT mokytojos: metodininkė Raminta Birgėlienė ir vyresnioji mokytoja Asta Grauslienė nuotoliniu būdu į aštuntąjį rajono 7, 8 klasių mokinių IT konkursą „Baitukas–2022“ sukvietė 9 komandas iš Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Priekulės Ievos Simonaitytės, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų, Dovilų, Endriejavo, Gargždų „Kranto“, Kretingalės, Plikių Ievos Labutytės, Vėžaičių pagrindinių mokyklų. Kiekvienai mokyklai atstovavo po tris dalyvius iš 7, 8 klasių.

konferencija galimybe ivairiapusiskiau ugdytisGargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai dalyvavo Žemaitijos regiono gamtos mokslų mokinių tiriamųjų darbų konferencijoje ,,Sužinok daugiau“, vykusioje Kretingos muziejuje.   Konferencijos pradžioje Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė prof. Asta Klimienė pasidalino savo mokslinių tyrimų praktika „Klimato kaitos vertinimas pagal fenologinius stebėjimus Klaipėdos universiteto botanikos sode“, o vėliau  tiriamuosius darbus pristatė iš kitų 9 Lietuvos mokyklų atvykę mokiniai. Mūsų gimnazijos pirmokai Gytis Gediminas ir Jokūbas Žilius pristatė darbą „Cigarečių nuoviro poveikis ridikėlių dygimui ir dūmų poveikis daigų augimui“. 

kelione po mazaja lietuvaBalandžio 27 d. Kretingalės pagrindinėje mokykloje vyko Etnokultūros projekto „Mažais žingsneliais po Mažąją Lietuvą” veiklos. Projekto tikslas – susipažinti su Mažosios Lietuvos istorija, aplankyti žymiausias vietoves ir per praktines-patyrimines veiklas išbandyti senuosius lietuvių amatus.

pradedami skelbti baigiamieji atnaujinamu mokymosi programu projektaiNacionalinė švietimo agentūra (NŠA) finalizavo ir pristato priešmokyklinio ugdymo programos projektą. Tai žymi, jog mokymosi programų atnaujinimas pasiekė naują etapą – pradedami skelbti baigiamieji programų projektai, kurie bus teikiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai tvirtinti.

„Planuojame iki birželio paskelbti baigiamąsias bendrųjų programų projektų versijas, kurias po ilgų, išsamių diskusijų, švietimo bendruomenės teiktų pasiūlymų parengė iš mokytojų praktikų bei mokslininkų sudarytos rengėjų grupės, – teigia NŠA direktorė Rūta Krasauskienė. – Šiuo metu kiekvienas projektas yra kruopščiai peržiūrimas bei dar kartą aptariamas su socialiniais partneriais, todėl visus projektus pateiksime ne iš karto, o po vieną arba po kelis, kai tik bus užbaigtos derinimo procedūros“. Visą straipsnį galite rasti čia : https://www.mokykla2030.lt/pradedami-skelbti-baigiamieji-atnaujinamu-mokymosi-programu-projektai

gerosios patirties seminaras plunges lopselyje darzelyje pasakaKovo 25 d. Klaipėdos rajono ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo mokytojai dalyvavo gerosios patirties seminare Plungės lopšelyje-darželyje „Pasaka“. Įstaiga  su partneriais įgyvendina ES lėšomis finansuojamą projektą „Kryptingas vaikų mokymosi mokytis kompetencijų ugdymas, taikant mąstymo įpročių metodą“. 

matematika uz lango 2022Kovo 15 dieną  „Vaivorykštės“ gimnazijoje aštuntą kartą vyko respublikinė kūrybinių – projektinių  darbų konferencija „Matematika už lango“ . Konferencija transliuota zoom platformoje.

Jos vedėjomis buvo IIId klasės mokinės Romena Stonkutė ir Emilija Kataržytė, dalyvavo 8—12 klasių mokiniai iš visos Lietuvos: nuo pajūrio iki pat Vilniaus. Mokiniai pristatė įdomius ir unikalius kūrybinius darbus, kuriuos atliko įvairiomis formomis — skaidrėmis ar net žaidimais, matematiką susiedami su kitokiomis veiklomis: muzika, daile, chemija, biologija ar net sportu. Pranešimus skaitė Klaipėdos „Ąžuolyno“, Jurbarko rajono Veliuonos Antano ir Jono Juškų, Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos, Plungės rajono Kulių  gimnazijų,  Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos, Kretingalės pagrindinės ir Šiaulių „Dermės“  mokyklų mokiniai.

Endriejavo pagrindinės mokyklos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriuje yra tradicija vesti grupėse ir kitose aplinkose edukacines veiklas, įvairius renginius skirtus Lietuvai. Šiemet dalyvavome šalies įstaigų organizuojamose kūrybinių darbų  konkursuose ir projektuose – parodose: ,,Mano piešinys Lietuvai“, ,,Kaip parašyti kitaip?“, Taikos balandis 2022“ (STEAM) ir kt. Sėkmingai bendradarbiaujame su vaikučių tėveliais. Jie kartu su savo vaikais kūrė eiles, gamino Laisvės aitvarus, kuriais puošėme darželio aplinką. Integruotų veiklų metu vaikai deklamavo savo sukurtas eiles, dainavo lietuviškas dainas, šoko  ir sportavo.

projektas trys spalvosGargždų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ 2022 m. vasario 14-25 d. vyksta projektas ,,TRYS SPALVOS“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai bei tarptautinei Gimtosios kalbos dienai paminėti. Projekte dalyvauja visos 4-6 metų ugdytinių grupės.

biomedicinos inzinerija teorija ir praktikaVasario pradžioje Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje startavo projektas „Kokybės krepšelis“, finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis. Viena iš pirmųjų veiklų – Vilnius Tech lektorius Donato Lukšio paskaita ,,Biomedicinos inžinerija“. Joje dalyvavę I ir II klasių gimnazistai išgirdo apie biomedicinos inžinerijos mokslo naujoves, dirbtinių organų ir galūnių konstravimą bei pritaikymą, bioninių galūnių evoliuciją, taikant besivystančias technologijas. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kada buvo sukurta pirmoji bioninė kūno dalis, kaip, tobulėjant technologijoms, keitėsi kūno galūnių protezai, kaip jie kuriami, apžiūrėti bioninės rankos fragmentą, išbandyti šlaunies ir kelio sąnario protezo veikimą.

liaudies kurybos turtai is praeities musu tautos unikalumas ir grozisŽinomas tarpukario Lietuvos tyrinėtojas Antanas Tamošaitis išleistoje knygoje „Sodžiaus menas“ rašė: „Mūsų kartos uždavinys yra tuos liaudies kūrybos turtus, kurie jau išėjo iš gyvenimo apyvartos, surinkti ir neduoti jiems žūti. Bet to būtų maža. Mūsų liaudies meną mes turime visokeriopai palaikyti, iš senų amžių atėjusią jų išvaizdą, raštus, spalvas tobulinti ir taikyti naujiems šių laikų meno dirbiniams.“ Šie žodžiai aktualūs ir šiandien, bei skatina semtis įkvėpimo iš mūsų senelių, prosenelių gyvenimo.

Pokategorės