Metodinė veikla

Klaipėdos rajono Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje 2016 m. vykdytas skaitymo skatinimo projektas ,,Skaitymo patirčių spalvos“, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos. Projekto rengėja, vadovė – gimnazijos bibliotekininkė Barbora Dotienė.

Klaipėdos rajono mokyklų lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, bibliotekininkai, kviesti svečiai ir mokinių tėvai kalbėjo apie kūrybinį polėkį, kuris vargu ar įmanomas be skaitymo, grožėjosi pasiekimais. Susitikimai su žymiais kultūros žmonėmis, kuriems skaitymas padeda sėkmingiau gyventi, jų kūrybos analizavimas skaitytojams buvo ir, manome, išliks  veiksminga priemone, skatinančia skaityti – plėsti kultūrinį akiratį.

Minėdami lietuvių literatūros klasikės Ievos Simonaitytės metus, Agluonėnų pagrindinės mokyklos mokiniai keletą renginių organizavo jau praėjusiais mokslo metais. Paskatinti lietuvių kalbos, istorijos, geografijos, informacinių technologijų, pradinių klasių mokytojų, mokyklos bibliotekininkės, dalyvavome edukacinėse pamokose mokykloje ir rašytojos muziejuje Priekulėje, rengėme parodas, žymiausių kūrinių ištraukų skaitymų popietę, protų kovas. Mokslo metus baigėme pristatydami meninę kompoziciją romano ..Aukštujų Šimonių likimas" motyvais. Naujieji mokslo metai prasidėjo žygiu į rašytojos gimtinę – Vanagus.

Tiesa, planus pakoregavo pliaupiantis lietus, tačiau dalį žygio plano įgyvendinome.

Klaipėdos rajono Endriejavo pagrindinės mokyklos mokiniai uoliai dirbo, tad dalyvavo II tarptautiniame  mažųjų grafikos formų konkurse  ,,Tarp juodos ir baltos ..." Organizatoriams, lenkų jaunimo kultūros centrui, meno studijai ,,GiR-a“,  buvo atsiųsti 1393 grafikos darbai iš 20 šalių.

Kūrybinio konkurso sąlygos buvo tokios, kad galėjo varžytis 12 – 25 metų jaunuoliai. Visų  trijų amžiaus grupių dailininkams tema viena - „Elfai, fėjos ir raganos – geri nykštukai". Konkurso tema kūrėjus nukreipė į legendų, pasakų, vietos įsitikinimų, fantastinių legendų pasaulį... Skatino patyrinėti tautosaką, kur nykštukai yra maži, besislepiantys po slenksčiu ar virykle... Naktį, kai visi miega, jie rūpinasi turtu, baigia pradėtą darbą ir saugo vaikus nuo piktųjų dvasių. Galėjo piešti ir laumes, būtybes moterų ar angelų, elfus, kurie gyvena miške, tvenkinyje, šuliniuose ar po žeme. Taigi, mažosios grafikos konkursas ,,Elfai, fėjos ir raganos - geri nykštukai", vykstantis Lenkijoje, tikrai įkvėpė pažadinti  fantaziją, išlaisvinti kūrybingą vaizduotę ir  sukurti gražų kūrinį.

2017 m. birželio 13 d. buvo organizuota  rajono specialiųjų pedagogų ir logopedų edukacinė išvyka ,,Netradicinių edukacinių erdvių panaudojimas mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdyme“.  Specialistai aplankė Platelių dvaro sodybą, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos lankytojų centrą, Platelių ežero apžvalgos aikštelę. Dalyvavo edukacinėje programoje Šaltojo karo muziejuje Plokštinės miške bei žvalumo ir energijos seanse  Energetiniuose labirintuose (Likšų kaime).

Olimpiados yra gana populiarios visame pasaulyje. Jos ne tik padeda išaiškinti pačius gabiausius moksleivius, bet ir skatina plačiau domėtis mokomaisiais dalykais, ugdo mokinių gebėjimus suvokti gamtoje vykstančių reiškinių esmę, lavina mąstymo įgūdžius, skatina savarankiškumą, padeda formuotis mokslinei pasaulėžiūrai.

Pirmą kartą 12 mūsų rajono  5 – 8 klasių mokinių iš Gargždų ,,Minijos” progimnazijos, ,,Kranto” vidurinės mokyklos, Veiviržėnų  Jurgio Šaulio gimnazijos,  Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos ir Dituvos pagrindinės mokyklos dalyvavo  Vakarų Lietuvos regioninėje 5 – 8 klasių moksleivių gamtos mokslų – biologijos III turo (baigiamojo) olimpiadoje. Renginys vyko KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete.

Gegužės 18 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose vyko respublikinis mokinių, turinčių įvairių gebėjimų ir poreikių, saviraiškos festivalis „Man smagu, Tau smagu, tad pabūkime kartu“. Renginio organizatorė - Ingrida Krikščiūnienė, Klaipėdos rajono Pedagoginės psichologinės tarnybos logopedė. Klaipėdos rajono švietimo centras – festivalio partneris. 270 dalyvių iš visos Lietuvos sukūrė ypatingą šventinę atmosferą: atviri, nuoširdūs, entuziastingi ir degantys begaliniu noru pristatyti savo koncertinę programą bei išgirsti bičiulius. Klaipėdos rajonui atstovavo Dituvos, Dovilų ir Gargždų „Kranto“ pagrindinių mokyklų, Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus, Kvietinių mokyklos-darželio ir Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro ugdytiniai. VAIZDO REPORTAŽAS

Respublikinio vaikų ir jaunimo alternatyvios mados šventės – konkurso „Mados blykstė - 2017“ tikslas plėtoti gabių ir talentingų vaikų ir jaunimo meninę saviraišką, įvairiomis saviraiškos formomis ir  šiuolaikiškomis tekstilės priemonėmis ugdyti mokinių  kūrybiškumą  mados ir dizaino srityse.Šventėje galėjo dalyvauti mados ir meno studijų, būrelių, meno ar bendrojo lavinimo mokyklų kolektyvai ir  individualiai dirbantys kūrybiški 12 - 18 metų vaikai ir jaunuoliai kuriantys drabužių kolekcijas ar alternatyvaus meno kūrinius.

Šventės- konkurso programa susidėjo iš kelių dalių. Pirmoje dalyje galėjome apžvelgti gabių ir talentingų mokinių motyvavimo metodų ir saviraiškos formų pritaikymą ugdymo(si) procese. Tai moksleivių dizaino darbų ir piešinių „Tautiškumas avangarde“ parodos atidarymas ir aptarimas Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos I aukšto fojė.

Šių metų gegužės 5 dieną rajono bendrojo ugdymo mokyklų kūno kultūros mokytojams buvo organizuota edukacinė išvyka į Latvijos Kuldygos Centro vidurinę mokyklą ir Liepojos stadioną. Išvykoje dalyvavo 13 mokytojų iš įvairių mokyklų.

Kuldygoje mus pasitiko ir pažintinę apžvalgą padarė „Kuldigas Centra vidusskola“ kūno kultūros mokytoja Aija. Jinai supažindino su mokyklos raida, tradicijomis, parodė istorijos muziejų. Šios mokyklos isskirtinumas, kad jos programoje yra sustiprinta sporto sritis. Pavyzdžiui, 5-9 klasių mokiniams yra net 5 savaitinės kūno kultūros pamokos, kitoms klasėms – po 3 savaitines pamokas. Pagrindo tam davė ir prieš dešimtmetį sukurta bazė – šalia mokyklos buvo pastatytas didžiulis lengvosios atletikos maniežas. Negana to, maniežas buvo priblokuotas prie mokyklos, kad mokiniai neišeidami į lauką tiesiogiai galėtų patekti į sporto bazę. Tiesa, maniežas priklauso jau kitai švietimo įstaigai - „Kuldigas Novada sporta skola“. Kadangi mokytoja Aija antraeilėse pareigose šioje sporto mokykloje dirba lengvosios atletikos trenere, o tuo metu turėjo savo ugdytinių treniruotę, tai trumpai supažindino su darbo specifika ir ugdymo galimybėmis.

Žinomas amerikiečių eseistas, filosofas ir poetas Ralfas Valdo Emersonas yra pasakęs: „Kalba – tai miestas, į kurio statybas kiekvienas žmogus, gyvendamas Žemėje, atneša savo akmenį“. Tokį miestą jau ne vienerius metus bando statyti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai ir jų mokytojai. Šiemet  vėl tradiciniais ir netradiciniais renginiais paminėta Gimtosios kalbos savaitė, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

Bendrojo ugdymo mokykloje gamtamokslinės kompetencijos ugdymas yra vienas iš svarbesnių ir Europos Sąjungos, ir Lietuvos švietimo uždavinių. Atskleisti bei ugdyti vaiko gabumus geriausia, be abejo,  nuo ankstyvojo mokyklinio amžiaus:  šio amžiaus tarpsnio vaikai imliausi, nepraradę domėjimosi pasauliu. Jiems įdomu tyrinėti, atrasti, atlikti smalsumą žadinančias užduotis.  Siekiant skatinti mokinius labiau domėtis gamtos mokslais, užtikrinti tęstinumą dalyvaujant 9-12 klasių dalykinėje olimpiadoje, organizuojamos gamtos mokslų olimpiados ir žemesnių klasių mokiniams.

Balandžio 28 dieną vieni  „Vaivorykštės“ gimnazistai šventė Vaivos vardadienį, o kiti – garsino ne tik savo mokyklą, bet ir visą Klaipėdos rajoną Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijoje. Tą dieną 6 gimnazijos atstovai – pirmokai Eidenis Kasperavičius ir Aušrinė Tverskytė, antrokės Emilija Kuprelytė ir Emilija Lazdauskaitė, trečiokai Tadas Abartis ir Laura Norvilaitė, varžėsi dėl geriausiųjų titulo renginyje „Matematika iš amžių glūdumos. Senovės Egiptas“.

Pirmoji konferencijos dalis – pranešimų pristatymas. Kiekvienos mokyklos mokiniai pristatė  po vieną pranešimą. Mūsų mokyklai atstovavo Tado Abarčio parengtas pranešimas „Siekis begalybę suprasti“. Daugumos manymu, tai vienas geriausių pranešimų, nes ne kiekvienam suprantamas lygtis ir skaičius gimnazistas paaiškino lengvais gyvenimiškais pavyzdžiais.

Šaškės – patrauklus stalo žaidimas, kurį gali žaisti ir vaikai, ir suaugusieji. Šaškės – tai proto mankšta. Žaisdami šaškėmis vaikai mokosi susikaupti, nesiblaškyti, išlaikyti dėmesį nuo žaidimo pradžios iki pabaigos, ieškoti geriausių ėjimų, vertinti savo ir varžovų pozicijas.

Šis stalo žaidimas jau antrą kartą subūrė vaikus į Gargždų lopšelį-darželį ,,Ąžuoliukas“ iš miesto lopšelių-darželių ,,Saulutė“, ,,Naminukas“ ir ,,Gintarėlis“. Iš viso susirinko 16 žaidėjų, po 4 iš kiekvienos įstaigos.

Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso šalies etapas – išties didelė šventė. Šiemet ji vyko Šakių ,,Varpo“ mokykloje. Mus pasitiko šilta ir jauki mokyklos mokytojų ir mokinių bendruomenė ir besišypsantis šeimininkas direktorius  Vitas Daniliauskas. Nuotaikingas varpo skambėjimas, orkestro muzika, šypsenų šimtas – ir  iš karto pasijutome kaip namuose.  Direktorius pasidžiaugė, kad į „Varpo“ mokyklą iš visos Lietuvos susirinko gausus būrys skaitovų, jų mokytojų bei svečių. Mus pasveikino ir Šakių savivaldybės atstovai: vicemeras Edgaras Pilypaitis ir Šakių rajono sporto ir švietimo skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas. Į sceną buvo pakviesta ir Švietimo ministerijos pradinio ir pagrindinio ugdymo vyriausioji specialistė Elona Bagdanavičienė.

Gimnazijos mokytojai stengiasi vesti kuo įvairesnių, naudingesnių pamokų. Kartais tam pagelbsti atvykę svečiai – savo srities profesionalai. Šįkart džiaugiamės, kad pavyko pasikviesti svečių iš Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto.

Pirmiausia dėstytoja,  dr. Asta  Danilevičiūtė mokiniams  pristatė VDU Gamtos mokslų fakultete vykdomas bakalauro (aplinkotyra ir ekologija, biochemija, biologija, biotechnologija, neuro technologijos, energijos technologijos) ir magistro (aplinkosaugos organizavimas, biocheminė analizė, energija ir aplinka, molekulinė biologija ir biotechnologija, taikomoji biotechnologija, industrinė ekologija) studijų programas. Dėstytojos prisiminė ir mus pamalonino sakydamos, jog universitete mokosi daug puikių, žingeidžių, atsakingų, mūsų gimnaziją baigusių mokinių!

Balandžio 21 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko tarptautinė konferencija ,,Etnokultūros veiklų integravimas įvairių dalykų pamokose“. Klaipėdos rajonui konferencijoje atstovavo Irena Barbšienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, Nomeda Skliuderienė, Klaipėdos rajono švietimo centro metodininkė, Vilma Dveržeckienė, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos pradinių klasių mokytoja, Aurelija Daugėlienė, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, ir Ramunė Našlėnienė, Gargždų „Minijos“ progimnazijos technologijų mokytoja metodininkė.

2017 m. balandžio 14 d. Klaipėdoje, viešbutyje ,,Amberton“ vyko Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija ,,Vaiko kalba. Holistinis (visuminis) ugdymas ir pagalba vaikui ikimokykliniame amžiuje“. Konferencijas jau keletą metų rengia tarptautinio projekto ,,Vaiko kelias į gražią kalbą“ (“Child’s Path to a Beautiful Speech”) darbo grupė. Projekto vadovė- logopedė ekspertė Laureta - Laura Chankevič. Projekte dalyvauja Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Vokietijos specialistai ir pedagogai, vaikai ir tėvai. Jame dalyvauja keletas mūsų rajono ugdymo įstaigų: Gargždų lopšelis-darželis ,,Gintarėlis“, Gargždų lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“, Vėžaičių lopšelis-darželis bei Kvietinių lopšelis-darželis. Dalyvavimas šiame projekte skatina nuolat ieškoti patrauklių vaikų kalbos ugdymo, kalbos ir kalbėjimo sutrikimų prevencijos formų.

Pokategorės