Kiekvienas moksleivis nekantriai laukia ir planuoja šaunios bei įspūdingos ekskursijos. Ne išimtis ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos Ia klasės gimnazistai. Mokiniai su auklėtoja Zofija Vaitkuviene tarėsi, planavo, ginčijosi, kol galiausiai nusprendė nuvykti į vieną gražiausių Lietuvos miestų  Druskininkus. Į kompaniją pasikvietė Ib klasę ir jų auklėtoją Gražiną Pupšienę. Na, ir ką I klasių mokiniai pamatė bei išgirdo? Kokie jų įspūdžiai ir nuotaikos? Ar patiko surengtos pramogos? 

Skaityti daugiau...

Spalio 13 dieną Gargžduose vyko Švietimo mainų paramos fondo organizuotas renginys, kurio metu Trečiojo amžiaus universitetų atstovai domėjosi „Erasmus+” projektų ir „Epale“ platformos teikiamomis galimybėmis TAU (Trečiojo amžiaus universitetams).

Trečiojo amžiaus universitetų atstovus iš visos Vakarų Lietuvos sveikino Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė. Pranešimus skaitė Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė dr. Edita Trečiokienė, „Epale“ ekspertė Klaipėdoje Julija Melnikova, Vilniaus G. Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centro direktorė Inga Jagelavičiūtė, Telšių švietimo centro direktorė, „Epale“ ekspertė Telšiuose Rita Vargalytė.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 15 d. 8.30 val. Gargždų muzikos mokykloje vyks seminaras „Emocinio imitavimo metodo taikymas ugdant jaunąjį atlikėją“, skirtas muzikos mokyklų pedagogams.

Seminaro lektorės: doc. dr. Lolita Navickienė, doc. dr. Giedrė Gabnytė (Lietuvos muzikos ir teatro akademija).

Seminare bus pateikiami Emocinio imitavimo metodo (autorė – doc. dr. Lolita Navickienė) praktinio taikymo pavyzdžiai, padedantys instrumento dalyko pamokose ne tik mokyti, bet ir ugdant mokinių interpretacinius gebėjimus, realizuoti visus ugdomuosius tikslus (pažintinius, psichomotorinius lavinamuosius, emocinius ir dorinius), leidžiančius mokymo procesą aktualizuoti, intensyvinti, sujausminti. Darbo metu bus pateikiami fortepijono dalyko repertuaro pavyzdžiai. Seminare gali dalyvauti ir bendrojo ugdymo mokyklų muzikos mokytojai.

Seminaro kaina – 15 EUR. Kviečiame registruotis el. paštu arba tel. 8 46 453 067, 8 615 33 534.

Skaityti daugiau...

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos aktų salėje vyko  mokinių protų kovos „Kalba - langas į pasaulį“, skirtos paminėti Europos kalbų dieną. Renginį organizavo anglų kalbos mokytojos Violeta Jurjonienė ir Inga Ulonienė, klausimus galvojo ir rusų bei lietuvių kalbų mokytojai. Šį kartą į integruotą, netradicinę pamoką susirinko 10 trečiokų komandų.

Skaityti daugiau...

MOKYTOJU DIENA

Turbūt dauguma esame girdėję mintį, kad mokymasis – kelionė, o pamoka –  ne tik vadovėlio studijavimas, tai ir gyvenimo tyrinėjimas. Todėl mes, Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos IIe ir IIf  klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių Aldonos Matulaitienės, Ingridos Jančauskienės ir lietuvių kalbos mokytojos Zofijos Vaitkuvienės, savo mokymosi kelią ir nutiesėme į mažąją Lietuvos kultūros sostinę Priekulę.

Edukacinės išvykos tikslas – pažinti savo gimtąjį kraštą ir įvertinti kultūrinio paveldo įtaką šiandienos gyventojui.

Kad darbas būtų veiksmingesnis, pasidalijome į dvi grupes. Vieni patraukė apžiūrėti rašytojos Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus, o kiti - į kelionę po senąją Priekulę.

Skaityti daugiau...

Šiemet, rugsėjo 14-21 dienomis, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 25-us metus vykdė projektą „Draugystė su Švabacho menų gimanazija“. Pirmieji kontaktai su Švabacho miesto menų gimnazija užsimezgė  Gargždų verslininko Arūno Štalio iniciatyva - į mūsų mokyklą buvo gabenama labdara, susirašinėjama laiškais, siunčiamos knygos, žodynai, įvairūs vadovėliai. Tad nuo to laiko mokinių ir mokytojų grupių mainai tebesitęsia. Tradiciškai mokiniai gyveno gimnazistų šeimose, mokinius lydėjusios mokytojos apsistojo pas gimnazijos istorijos mokytoją Ingridą  Jančauskienę.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 29 d. Klaipėdos rajone svečiavosi gausus būrys švietimo darbuotojų iš  Plungės rajono savivaldybės. Plungiečių delegacijai vadovavo Plungės savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis ir Plungės suaugusiųjų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Laima Galvanauskienė.  Švietimo skyriaus specialistai bei ugdymo įstaigų vadovai ir Plungės  visuomenės sveikatos biuro komanda domėjosi švietimo aktualijomis Klaipėdos rajone, gerąja patirtimi gerinant mokinių psichinę sveikatą, socialinio ir emocinio ugdymo programų įgyvendinimu rajono mokyklose.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 22 d. Klaipėdos rajone svečiavosi 34 bendradarbiaujančio Kauno rajono  ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai ir visuomenės sveikatos biuro specialistai.

Pirmiausiai svečiai lankėsi Klaipėdos rajono švietimo centre. Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė ir Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė dalijosi gerąja  darbo patirtimi apie  institucijų bendradarbiavimą ir jo įtaką visuminiam vaiko ugdymui. Svečiai iš Kauno rajono domėjosi socialinio ir emocinio ugdymo programų įgyvendinimu rajono mokyklose. Svečiams padarė įspūdį socialinių ir emocinių kompetencijų ir ugdymo bei ugdymosi aplinkų tyrimas bei jų  rezultatų lyginamoji analizė.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 16 dieną įsilieti į rudenėjančios gamtos ritmą ir pažinti gražiausias Neringos vietas kvietė pirmą kartą organizuotas ir didelio dėmesio sulaukęs renginys „Neringos žygis“. Asociacijos „Savas miestas“ organizuotas sveikatingumo festivalis skatino ne tik išgirsti paskaitas įvairiomis sveikatos priežiūros temomis, bet ir pasivaikščioti po vietovės apylinkes. Aktyviai pradėti saulėtą rudens rytą kvietę organizatoriai kiekvieno norus bei galimybes atitinkančiais maršrutais pradžiugino ne tik mėgėjus, bet ir ėjimo sporto entuziastus.

Skaityti daugiau...

Retkarčiais žmogus gali jaustis prislėgtas, liūdnas, vienišas, sunku rasti išeitį iš keblios išeities, bet tokia nuotaika ilgainiui praeina. Tačiau kartais tokie išgyvenimai žmogų užvaldo ir sutrikdo normalų jo gyvenimą. Ištiesti ranką ir išklausyti yra labai svarbu mažinant neviltį.

Rugsėjo 10 - oji - Pasaulinė savižudybių prevencijos diena.  Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos prezidentūra su mokyklos psichologe Rūta Lukošiene ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Rasa Palioniene, etikos mokytoja Ilma Agajan nusprendė paminėti dieną, akcentuodami temą  ,,TAU MINUTĖ, KITAM – GYVENIMAS.“

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 21 d. nuo 10 val. Visos vietos rezervuotos.

Spalio 13 d. nuo 10 val. Klaipėdos rajono švietimo centre, Kvietinių g. 30 REGISTRACIJOS PUSLAPIS

Rugpjūčio 26 d. Kaune, Nemuno saloje, vyko Laisvės piknikas #ValstybėEsuAš, kuriame dalyvavo per 20 000 Lietuvos piliečių: jaunimo, garbaus amžiaus žmonių, jaunų ir brandžių šeimų, politikų, Lietuvos Respublikos Seimo narių. Nemuno saloje, prie Sporto arenos, rikiavosi  Pikniko diskusijų erdvių  palapinės. Neabejingi savo šalies ateičiai piliečiai būrėsi Švietimo, Sveikatos apsaugos, Ekonomikos, Užsienio politikos ir Tarptautinės mažumos bei Emigracijos ir demografijos diskusijų vietose.

Švietimo diskusijų erdvėje dalyvavo Klaipėdos rajono atstovai – Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos direktorius  Antanas Alčauskis, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Barbšienė ir Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė. Peržiūrėti vaizdo albumą.

Skaityti daugiau...

Mieli kolegos,
Gyvenimo tėkmėj visi mes esame ir mokytojai, ir mokiniai...
Te mūsų entuziazmas,  palaikomas sveiko proto ir atkaklumo, veda į siekiamą kokybę, kuri taptų mūsų ir mūsų mokinių visapusiška sėkme.
Esame su Jumis ir siekiame bendros sėkmės profesiniame augime vardan prasmingo mokymo(si), mokinių pažangos ir emocinio saugumo.
Su rugsėjo 1-ąja!

Klaipėdos rajono švietimo centro kolektyvas

491249843

 

 

Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko pirmoji respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Efektyvi pagalba vaiko sėkmei“. Joje dalyvavo 133 ugdymo įstaigų logopedai ir specialieji pedagogai, mokytojo padėjėjai, pedagogai, vadovai, tėvai ir kiti suinteresuoti asmenys iš Klaipėdos miesto ir rajono, Palangos, Neringos, Mažeikių, Kretingos, Jonavos, Telšių ir Šilutės savivaldybių.

Konferenciją organizavo Klaipėdos rajono specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinis būrelis, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Klaipėdos rajono švietimo centras ir Klaipėdos rajono Pedagoginė psichologinė tarnyba.

Dėkojame leidinio vyr. redaktorei Zinai Rimgailienei už konferencijos dalyvių gerosios patirties viešinimą.

Su leidiniu galite susipažinti čia: http://www.sac.smm.lt/wp-content/uploads/2017/06/07_Pagalba-vaiko-sekmei.pdf

Scroll to top